امکان خرید سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم «دارا دوم» از طریق اپلیکیشن سکه به‌پرداخت ملت

متقاضیان پذیره‏‌نویسی دومین صندوق متشکل از سهام شرکت‌های دولتی تحت عنوان صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی «دارا دوم» می‌توانند از روز پنجم شهریور‌ماه از طریق «اپلیکیشن سکه» برای خرید این سهام تا سقف 50 میلیون ریال با احتساب تخفیف 20 درصدی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، دومین صندوق ETF دولتی که به صندوق پالایشی معروف شده، شامل باقی‌مانده سهام دولت در 4 پالایشگاه شناخته کشور است؛ شرکت‌های پالایشی اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز چهار شرکتی هستند که در این عرضه بزرگ حضور دارند و در گروه فراورده‌هاي نفتي، كك و سوخت هسته‌اي بورس قرار می‌گیرند.

با توجه به استقبال مردم از سرمایه‌گذاری در بازار سهام و به‌ویژه مرحله نخست عرضه سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی ETF (دارا یکم)، همه افراد بدون محدودیت سنی و حتی بدون داشتن کد بورسی، تنها با داشتن اطلاعات کد ملی می‌توانند از طریق اپلیکیشن سکه از تاریخ (5 تا 19 شهریور ماه) نسبت به خرید سهام صندوق «دارا دوم» اقدام کنند.

گرچه داشتن کد بورسی برای این پذیره‌نویسی الزامی نیست، اما متقاضیان فاقد کد بورسی برای فروش این سهام که با گذشت مدت 2 ماه از تخصیص امکان‏‌پذیر خواهد بود، می‏‌توانند در فرصت مناسب برای ثبت‌نام در سامانه سجام (احراز هویت) و دریافت کد بورسی از طریق اپلیکیشن سکه شرکت به‌پرداخت ملت اقدام کنند.

یادآور می‌شود برنامه موبایلی سکه را می توانید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند بازار، سیبچه و... یا از طریق شماره‌گیری کد دستوری (#2*741*) و همچنین از طریق وب‌سایت رسمی شرکت به‌پرداخت ملت به آدرس www.behpardakht.com دریافت نمائید.